Polyamp PCS240AC24 AC/DC Converter
Complete Marine Lubricating Oil...
AEM Type SE 500 M4
DANLAMP Marine Lantern24V 35CD 55W B22
SM Navigation lamp230V 65CD 85W
Gear Oil pump for Volda gear type ACG280
HELITRON 770607Pitch Indicator Converter PC-3
PR ElectronicsRAMP GENERATOR 2281
PR ElectronicsISOLATION AMPLIFIER 2284
Sternice Potentiometer200SF1AT202W305 2KΩ
| Manufacturer | Polyamp |
| Model | PCS240AC24 |
| Manufacturers part number | PCS240AC+CR+L+T3 |
| Arrangement number | Option: L,CR,T3 |
| Weight | 0.85 kg |
| Volt | Input: 180-240Vac Output 24V dc |
| HZ | 48-420 Hz AC |
Polyamp PCS240AC24
AC/DC Converter
Type DIN rail
Power 240 W
Height 106 mm, width 37 mm, Depth 167 mm